ספר חדש ||| האתגר: לעצב מסלול מחדש

האם וכיצד ניתן לשנות את מסלולה של אניית ענק השולטת מזה עשרות שנים באוקיינוס שבו היא פועלת, כיצד נראה השינוי מנקודת מבטו של רב החובל, ומה הביא דווקא אותו להחליט לסובב את ההגאים לכיוון חדש?

אם תרצו, זוהי תמצית ספרו החדש של סאטיה נדלה (Satya Nadella), מנכ"ל מיקרוסופט האנרגטי, אשר יצא לאור באופן פורמלי באמצע החודש הבא, אך כבר "מסתובב בשוק" וזוכה, כצפוי, לביקורות מעורבות…

בקצרה, כולל הספר 3 נושאים מרכזיים:
א. סיפורו האישי של נדלה – מנער הודי אשר הלך בעקבות חלומותיו ושאיפותיו, השלים לימודי הנדסת חשמל ועבר עם חברתו הצעירה (לימים אשתו) מהודו לארה"ב שם השלים לימודי תואר שני במדעי המחשב ותואר נוסף במינהל עסקים, הצטרף בשנת 1992 למיקרוסופט והתקדם בה עד למינויו כמנכ"ל בתחילת שנת 2014.
ב. תפיסת העולם האישית והניהולית של נדלה – ומדוע החליט לחולל במיקרוסופט את הטרנספורמציה כלפי חוץ (אופי המוצרים והשירותים) וכלפי פנים (תרבות ארגונית על כל רבדיה) אשר אמורה להוביל אותה להצלחה גם במציאות הדינמית והמאתגרת הצפויה לנו בשנים הבאות.
ג. מבט אל האופק ואל המכשולים שבדרך – ניסיון לזהות ולמפות את המגמות הטכנולוגיות והצרכניות אשר ישפיעו ויעצבו את עולמנו בשנים הבאות, וכן למפות את הקשיים והמכשולים השונים עימם נצטרך להתמודד.

הביקורות על הספר (אשר מהדורה מוקדמת שלו הופצה בין עובדי החברה ומשפיענים שונים) חלוקות בין אלה המוצאים בו השראה ברמה האישית וחומר למחשבה ברמה הניהולית, לבין הטוענים כי הוא מוצר יח"צני ותו לא…
קישור לעשרות חוות דעת על הספר: http://bit.ly/2z8xtCr

 

 Hit Refresh - cover